Wagauli PL
Spis treści
[ukryj]- 1 Instrukcja Użytkownika
- 2 Pierwsze spojrzenie
- 3 Rozpakowanie
- 4 Skład zestawu wchodzi :
- 5 Wstępna konfiguracja zestawu
- 6 Instalacja karty SIM
- 7 ANTENA i moc sygnału GSM
- 8 Instalacja baterii
- 9 Programowanie
- 10 Wysyłanie danych na serwer
- 11 Inne polecenia SMS - przydatne UŻYTKOWNIKOWI
- 12 Korzystanie ze strony internetowej
Instrukcja Użytkownika
Pierwsze spojrzenie
Waga jest wykonana z profili aluminiowych malowanych proszkowo
Do pomiaru ciężaru używa Tensometru opartego na różnicy rezystancji podłączonego do konwertera sygnału opartego na układzie HX711.
Wymiary 600 x 550 mm, wysokość całkowita ( bez nóg) 100mm.
Rozpakowanie
Przed rozpakowaniem zawsze sprawdź kompletność zestawu i nie doszło do uszkodzenia podczas transportu. Kompletność zestawu do ważenia i brak uszkodzeń to gwarancja prawidłowego działania Bazy do ważenia pod ULE.
Skład zestawu wchodzi :
- Moduł ważący (połączone tensometrem dwa elementy aluminiowe podstawy pomalowane na kolor ( w zależności od wersji).
- Zasobnik baterii (R14 lub R20 w zależności od wersji)
- GSM / LTE antena
- GSM Kontroler (zamontowany w górnej części podstawy ważącej w szerszym elemencie profilu).
Wstępna konfiguracja zestawu
Potwierdzenie założenia konta dla każdego użytkownika na serwerze : [[1]]
jest wysyłane indywidualnie na skrzynkę email.
z linkiem do logowania dla każdego użytkownika do zestawu zakupionych wag
hasłem i nazwą użytkowniak.
Instalacja karty SIM
Kartę SIM instalujemy bezpośrednio do Kontrolera GSM. Rozmiar karty SIM to:
UWAGA: w Polsce zazwyczaj waga jest dostarczana z karą operatora VIRGIN Mobile. Zainstalowanie własnej karty nie zmienia warunków gwaranji
Jest to podstawowy rozmiar w starszych modelach telefonów komórkowych. Wszyscy operatorzy GSM sprzedają karty o tych wymiarach.
Instalacja karty jest bardzo łatwa ( patrz zdjęcie poniżej)
ANTENA i moc sygnału GSM
Użytkownik może sprawdzić "jakość" sygnału GSM w aktualnej lokalizacji odbieranego przez antenę WAGI ULA i dostarczanego do modułu GSM. Należy w tym celu wysłać wiadomość SMS do WAGI ULA ( Kontroler GSM) o poniższej składni: 1234: signal=?
Kontroler GSM sprawdza wartość i wysyła wiadomość SMS do użytkownika o przykładowej treści: 16:23:59, 12 lutego 2018 rssi=-79 dBm, ber=0
Co to jest RSSI ?
RSSI: - (Received Signal Strength Indicator - wskaźnik siły odbieranego sygnału) - wielkość pomocnicza; siła odbieranego sygnału, w tym zakłóceń, w skrócie jest to siła użytecznego sygnału dostarczanego użytkownikowi; im większa wartość RSSI tym wyższa wartość transferu danych, przyjmuje się że wartość:
równy lub większy -51 dBm do -73 dBm bardzo dobra jakość sygnału
powyżej -75 dBm do - 85 dBm dobra jakość
powyżej -87 dBmdo -93 dBm niska jakość sygnału (wyszukaj lepszą lokalizację)
większy niż -95 dbm sygnał bardzo słaby
Instalacja baterii
WAGA ULA jest zasilana przez baterie o rozmiarze C (R14). Mogą to być baterie alkaliczne lub niklowo-kadmowe lub inne. Należy jednak pamiętać, że zalecana przez producenta ogniwa to alkaliczne ogniwa przemysłowe typu R (R14) o pojemności 9000 mA. Ta ilość energii powinna zapewnić działanie WAGI ULA 3 miesiące bez przerwy. Używanie standardowych ogniw typu C (R14) jest surowo zabronione. Tylko ogniwa alkaliczne lub ich odpowiedniki zapewniają bezproblemową pracę WAGI ULA. Na wykresie można odczytać wartość napięcia (podawana w Voltach); nowe baterie mają napięcie 12 V do 12,3 V. Minimalna wartość dla poprawnej pracy to 4,5 V, jeśli widzisz 4,5 V oznacza to, że baterie muszą zostać zmienione.
- instalacja baterii
- UWAGA po włożeniu baterii to przegródek ale przed wsynięciem tascki z bateriami
- należy zajrzeć do środka gdzie tacka zostanie wsunieta, powinno byc widać migającą diode kontrolna na starownikubaterie WAGI.
Baterie należy umieścić w pojemniku na baterie, zwracając szczególną uwagę na utrzymanie prawidłowej polaryzacji ogniw. Pojemnik znajduje się po przeciwnej stronie WAGI ULA niż antena i Kontroler GSM (patrz zdjęcie).
Programowanie
WAGA ULA jest przed wysyłką wstępnie zaprogramowana dla każdego użytkownika. W momencie początkowego programowania, do klienta wysyłana jest wiadomość e-mail z: adresem serwera (ule.ats.pl), nazwą użytkownika i hasłem do logowania i przeglądania danych.
Wysyłanie danych na serwer
Po wstępnym zaprogramowaniu przesyłane są dane z WAGI ULA na indywidualnego konta użytkownika. Połączenie z siecią GSM odbywa się co 4 godziny, a wysyłane dane zawierają odczyty godzinowe. Podsumowując, pakiet danych wysyłany co 4 godziny zawiera dane z 4 odczytów parametrów co 1 godzinę. Dlatego użytkownik widzi na wykresie odczyty godzinowe. UWAGA: jeśli połączenie i wysyłanie danych miało miejsce o godzinie 9 rano, możemy zobaczyć nowe dane z godzin: 6, 7, 8 i 9, kolejne dane pojawiają się po następnej transmisji, czyli po upływie 4 godzin, więc aktualizacja danych będzie pokazana o godzinie 13.
Inne polecenia SMS - przydatne UŻYTKOWNIKOWI
Niektóre polecenia użytkownik może wysyłać bezpośrednio do Kontrolera GSM.
OPIS KOMEND (poleceń): Polecenia mogą być wysyłane przez SMS lub przez dedykowaną aplikację lub dowolny terminal (np. Hyperterminal w Windows), który obsługuje porty szeregowe COM. Polecenie wydane przez SMS to: kod autoryzacji: polecenie = parametr na przykład:
1234:signal=? - sprawdzanie siły sygnału sieci GSM w jednostkach RSSI
1234 jest indywidualnym kodem PIN użytkownika, 1234 jest wstępnym zaprogramowaniem fabrycznego KODU PIN i nie ma potrzeby go zmieniać.
inne kody w następnej wersji INSTRUKCJI
Wszystkie SMS-y muszą zaczynać się od kodu PIN, wszyscy użytkownicy mogą indywidualnie zmienić ten kod zgodnie ze swoimi potrzebami.
Korzystanie ze strony internetowej
Wejdź na stronę "www.ule.ats.pl" i zaloguj się na swoje indywidualne konto (dane logowania zostaną przesłane na konto e-mail użytkownika po zakupie lub przed wysłaniem paczki). Po poprawnym zalogowaniu zobaczysz ten ekran:
w prawym dolnym rogu ekranu każdy użytkownik może przełączać język pomiędzy językiem angielskim (en) i polskim (pl). Kolejnym krokiem jest kliknięcie przycisku logowania (prawy górny róg) System wyświetli okno logowania i poprosi o wprowadzenie danych.